(093) 404-26-86

 
Russian (CIS)Ukrainian (UA)
Страхування вантажів
Передмова
Далекоглядний бізнесмен ніколи не стане відправляти вантаж, поклавшись на випадок, і придбає страховий поліс.
Страхування вантажів робить транспортні операції більш безпечними, так як позбавляє їх елементів авантюризму. Вантажоперевезення в тій чи іншій мірі тягнуть за собою фінансові трати: пошкодження вантажу, його несподівану загибель або втрату з різних причин. Виходячи з цього вантажовласники охороняють свої майнові інтереси за допомогою страхового поліса - ідеальне рішення в даній ситуації.
Визначення
Основною фунцією даного виду страхування є створення передумов для обов'язкового відшкодування страхувальнику збитку, що виникає в процесі транспортування через загибель, втрату або пошкодження вантажу з вини обставин, від нього не залежних.

Страхування вантажів часто помилково трактується. Серед вантажовласників побутує переконання, що транспортна компанія в будь-якому випадку відповідає за збереження вантажу в процесі перевезення, і в разі його загибелі, втрати або пошкодження візьме на себе всі витрати з відшкодування збитку. Тобто, підприємці помилково ставлять знак рівності між транспортним документом та договором страхування вантажу. Однак, це невірно.

Безумовно, транспортний документ це гарантія відшкодування шкоди, заподіяної вантажу. Але разом з тим, експедирування вантажів потрапляє під дію транспортного законодавства (як українського, так і міжнародного), і там чітко регламентовані зони відповідальності перевізників. А також прописані випадки (обставини непереборної сили, форс-мажор), коли транспортна організація повністю звільняється від відповідальності.

Про страхування вантажів підприємці згадують іноді вже після того, як вантаж серйозно постраждав у процесі транспортування або був повністю знищений. І навіть розуміючи ефективність вантажного страхування, українські підприємці іноді погано уявляють собі ризики, від яких потрібно страхуватися, момент переходу права власності на вантаж, і як правильно скласти договір страхування вантажів. У даному випадку  консультант зі страхової компанії не завжди зуміє врегулювати всі неясні моменти, і тоді страхувальнику може допомогти страховий брокер.
Види та програми
Існує кілька видів страхування вантажів.
1. З відповідальністю страховика за всі ризики.
2. З відповідальністю страховика за повну загибель і пошкодження вантажу.
3. Без відповідальності страховика за приватну аварію (крім випадків краху).
Залежно від того, про який саме вантаж йде мова, як він буде транспортуватися, який вид перевезення буде обраний, - страхувальнику буде підібрана оптимальна програма страхування вантажів. 
Переваги
Страхувати свої майнові інтереси в процесі транспортування надзвичайно вигідно, оскільки страховий поліс є гарантією компенсації втрат, що можуть виникнути в любо момент транспортного перевезення. Співпраця транспортних компаній і страхових організацій в усьому світі вже стало звичайною практикою. За кордоном страхування вантажів зуміли перетворити на масовий продукт (дешевий і доступний) вже досить давно. Такий підхід вигідний і клієнтам, і страховим компаніям. Зважаючи на велику кількість клієнтів, страхові компанії мають власних представників, які спостерігають за процесом прийманнявантажу, процесом вантажно-розвантажувальних робіт і можуть надавати страхувальнику необхідну допомогу з першої хвилини.

Страхування вантажів, на жаль, ще не користується високим попитом серед українських компаній. Якщо проаналізувати склад клієнтів, які страхують вантажі, з'ясовується наступна картина: на сьогоднішній день головні клієнти страховиків це компанії-експортери, у яких необхідність страхування вантажів закладена в контракт з партнерами, і дрібні підприємці, які змушені купувати страховий поліс зі страху втратити бізнес через втрату навіть однієї партії товару. Категорія підприємців і бізнес-структур, які страхують свої вантажі в процесі перевезення, становить приблизно половину вітчизняних компаній. Друга половина вважає за краще перевозити вантаж без страховки.
Експерти з цього приводу посилаються на низьку культуру страхування вантажів і невисокий обсяг товарообігу.

Проте майже всі українські страхові компанії пропонують сьогодні послуги зі страхування вантажів. І краще купити страховку, ніж втратити бізнес. Але з незрозумілих причин, в Україні лише 40-50% всіх вантажів, що перевозяться - страхується. І в більшості своїй, це всі вантажі тих вітчизняних компаній, які тісно співпрацюють з іноземними фірмами. Отже, страхування вантажів - це сегмент страхової галузі, що має істотний потенціал для подальшого розвитку.
 
 
Рекомендую переглянути презентацію.
 
 

Замовити