(093) 404-26-86

 
Russian (CIS)Ukrainian (UA)
Страхування майна юридичних осіб
Передмова
Страхування майна являє собою класичний вид страхування і завжди користується попитом на страховому ринку. Ліцензію на цей вид страхування має переважна більшість вітчизняних страховиків. 

Кожне підприємство має у себе на балансі будь-яке майно. Це можуть бути цехи, офісні будівлі, склади, робоче обладнання та ін. Можна застрахувати як нерухоме так і  рухоме майно: меблі, побутові прилади, техніку, вироби мистецтва, коштовності. Страхування майна юридичних осіб покликане бути важелем мінімізації ризиків на підприємстві.

Страховики сьогодні пропонують великий асортимент різноманітних страхових продуктів, досить схожих між собою. Відмінності між ними криються, як правило, у розмірі страхових тарифів та переліку страхових подій. 

Страхування майна - визначення

Страхування майна юридичних осіб передбачає, в якості ризику, певну подію настання якої тягне за собою пошкодження майна та відшкодування матеріального збитку страхувальнику, наприклад: вибух, пожежа, стихійні явища (землетруси, удари блискавки, град, повінь, ураган, тощо); аварії в системі водопроводу, опалення, каналізації; умисні дії третіх осіб; крадіжки зі зламом; падіння пілотованих літальних об'єктів та тому подібне.

Незважаючи на велику кількість ризиків у страхуванні майна, найбільше число страхових виплат припадає на два ризики - пошкодження майна внаслідок дії води та вогню. Занадто велика ймовірність настання страхових подій в даних випадках. Тому сплата незначної, порівняно з сумою можливого збитку, страхової премії гарантує страхувальнику спокійне життя і надійний захист.
Об'єктами страхування майна юридичних осіб можуть виступати балансові або в користуванні страхувальника будівлі, споруди, наявні інженерні комунікації, елементи оформлення приміщень, оздоблення; хозінвентар, меблі, торгове, холодильне та виробниче обладнання; офісна та інша техніка; товарні запаси на складі і т.д.

Розміри страхових сум

При страхуванні майна, страхова сума визначається на підставі домовленості між страхувальником і страховиком, але обмежується балансовою вартістю самого майна. Також, у розрахунок беруться і інші документи, такі як договір зберігання, купівлі - продажу та оренди. У ряді випадків потрібна допомога незалежного експерта з оцінки майна, який допоможе визначити страхову суму.

Договір страхування та термін його дії

Договір страхування майна підписується на термін від одного місяця до одного року. Оплата страхової премії може здійснюватися як одноразово, так і з розстрочкою платежу. Розмір страхового тарифу у різних страховиків може бути різним. Але, як правило, при страхуванні майна юридичних осіб страхові тарифи скаладають 0,1% -1,5% від страхової суми (в залежності від кількості ризиків, вірогідності їх настання, виду і параметрів страхування майна тощо).

Страхові програми

Деякі страховики надають окремі послуги зі страхування обладнання від пошкодження та виходу з під контролю. А у деяких з них цей ризик включений в основний договір. Тому при виборі програми страхування майна, - першочергово, необхідно вибрати перелік можливих ризиків.

Рекомендую переглянути презентацію.

     ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ


Замовити