Хом’як – миловидний гризун, із вмістом якого пов’язано безліч помилок. Вважається, що такий вихованець не піддається дресирування і неприємно пахне. Однак це звірятко відрізняється охайністю і приділяє особистій гігієні набагато більше уваги, ніж кішки та собаки, поради щодо догляду за кішками та собаками дивіться тут https://ga.org.ua/. Крім того, він здатний запам’ятовувати свою прізвисько та відгукуватися на неї.
Найпопулярніші породи хом’ячків
Серед найпопулярніших порід хом’яків можна виділити такі:
- Джунгарський. Карликовий різновид вагою до 50 г і з довжиною тулуба не більше 10 см. Відрізнити звірка можна по короткій і гладкій шубці з характерною темною смужкою вздовж хребта.
- Сирійський. Має щільну статуру, невеликі округлі вушка і очі, що нагадують намистини. Довжина тіла не перевищує 20 см, вага – 200 г.
- Ангорський. Довгошерстий різновид сирійського. Довжина тіла не перевищує 14 см, вага – 150 г. Головна особливість – гарна шубка з довгим ворсом різноманітних відтінків.
- Хом’як Роборовського. Карликовий вигляд, довжина якого не перевищує 6 см, вага – 30 г. Відрізняється шкірою блискучою різноманітних оркасів і білим черевцем.
Хом’яки не пахнуть, якщо їх правильно доглядати
Неприємний аромат від хом’яка не залежить від приналежності до тієї чи іншої породи. Основні фактори, що впливають на запах:
Неправильний догляд. Клітину необхідно регулярно очищати, прибираючи залишки їжі та екскременти. Наповнювач має бути гігроскопічним.
Хвороба тварини. У поодиноких випадках хом’як може погано пахнути через якесь захворювання. І тут гризуна необхідно показати ветеринару.
Чим харчуються?
Для тварин, які проживають у домашніх умовах, рекомендується підбирати збалансований спеціалізований корм із необхідними для здоров’я вихованця вітамінами та мікроелементами. Раціон складено з урахуванням харчування звірят у природному середовищі.
Не менш важливо дотримуватися дозування, вказаного на упаковці, та режиму харчування. Найчастіше хом’яки намагаються зробити запаси вдень, а харчуватися ночами. Тому корм краще насипати одночасно і перед сном.
Можна урізноманітнити раціон вихованця різними ласощами:
- шматочками буряків, моркви, огірка;
- салатним листям;
- томатами;
- дрібно порізаними кабачками та гарбузом;
- листя кульбаб.
Категорично не можна пропонувати тварині продукти, які можуть завдати шкоди травній системі хом’яка:
- цибуля;
- часник;
- перець;
- білокачанну капусту;
- перець;
- картоплю;
- баклажани;
- щавель.
Маленькі діти та хом’яки
Хом’як – цікавий вихованець для дитини будь-якого віку. Однак його утримання в сім’ї з дітьми має свої плюси та мінуси.
До позитивних моментів можна віднести:
- приручений хом’як поводиться дуже доброзичливо, відгукується на прізвисько і може стати справжнім другом для малюка;
- такий вихованець вимагає особливого догляду, тому доглядаючи його, дитина стає дисциплінованішим і відповідальним.
Є й мінуси:
- турботи за змістом ляжуть на дорослого, якщо дитина ще занадто мала;
- за тим, як дитина поводиться з вихованцем, необхідно ретельно стежити, вона може сильно стиснути тендітного звірка або налякати його криком, деякі породи хом’яків у відповідь можуть виявити агресію та вкусити;
- тривалість життя звіра не велика, цей момент потрібно делікатно пояснити малюкові заздалегідь.
- Не рекомендується заводити хом’яка для дітей віком до 3 років. Дитина в цьому віці ще не здатна правильно поводитися з твариною.
Хом’як – соціалізована, добродушна і кумедна тварина, що відрізняється розвиненим інтелектом і охайністю. Заводячи звіра, не варто боятися неприємного запаху, проблема вирішується за допомогою регулярного прибирання клітини та спостереженням за здоров’ям вихованця.